Osiągnięcia

2016/2017

Stypendium Prezersa Rady Ministrów - Michał Wartecki - kl. 3d

 

2015/2016

Stypendium Prezersa Rady Ministrów - Paweł Janc - kl. 3e

WOS

  • I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Debat Parlamentarnych "Od zera do bohatera" - Oliwia Rutkowska, Ewa Węgiel

Osiągnięcia literacko-artystyczne

  • I miejsce oraz Nagroda Publiczności w II Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych Cor ad cor Film Festival Luboń - Dawid Karpiński (opiekun p. Roma Szymańska)
  • I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim za opowiadanie inspirowane "Dziadami"
    A. Mickiewicza - Martyna Konwińska (opiekun p. Maria Malujdy-Koźlarek)
  • I miejsce w Rejonowym Konkursie Dziennikarskim - Zuzanna Kaliszan, (opiekun p. Maria Malujdy-Koźlarek)
  • Wyróżnienie w Konkursie Literackim "Amici" - Marta Halik, (opiekun p. Maria Malujdy-Koźlarek)
  • Nagroda Dyrektora IX LO w VII Wielkopolskim Konkursie Recytatorskim "Poznańskie Dziewiątki"  dla Kingi Tarki

Osiągnięcia sportowe

  • I miejsce w Licealiadzie m. Poznania w Drużynowym Tenisie Stołowym w składzie:Jakub Zielewicz, Łukasz Minkisiewicz, Bartosz Urbaniak (opiekun zespołu: p. J. Zwierzyński)
  • IV miejsce  w Poznańskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (Liga Liceów) w Piłce Koszykowej Chłopców, drużyna: Łukasz Minkisiewicz, Maksymilian Dudek, Filip Frankus, Mateusz Ławniczak, Wojciech Ottlik, Marek Żarowski, Marcin Habernik, Adrian Antczak, Kacper Janicki, Szymon Wasilewski (opiekun p. Jacek Zwierzyński)
  • IV miejsce w Mistrzostwach m.Poznania w Piłce Ręcznej Licealiady, w składzie: Dominik Skraburski, Dawid Dziegciar, Wiktor Tasarek, Oskar Bogusz, Maciej Majchrzak, Piotr Banasiak, Łukasz Minkisiewicz, Kacper Janicki, Michał Piotrowski, Marcin Borysiewicz, Maciej Frąckowiak (opiekun p. Jacek Zwierzyński)

Edukacja dla bezpieczeństwa

  • I miejsca w Konkursie "Edukacja i Bezpieczeństw" - Antonina Kwiatkowska z kl. 1h
  • II miejsce w Rejonowych XXIV Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża (opiekun L.Fiebich)

 

 

 

2014/2015

Stypendium Prezesa Rady Ministrów - Monika Korytowska - kl. 2g

Nagroda Miasta Poznania - Wiktoria Błaszyk -kl. 3g, Wiktoria Korytowska - kl. 1c

Matematyka i Informatyka

  • Mateusz Lamecki, kl. 2f - I etap okręgowy Olimpiady Informatycznej
  • Mateusz Lamecki, kl. 2f - II miejsce w międzyszkolnym konkursie informatycznym (algorytmika i programowanie) w VIII LO (opiekun P.Perekietka)

Osiągnięcia sportowe

  • II miejsce w Rozgrywkach Piłki Koszykowej w ramach Ligi Liceów M. Poznania SzkółPonadgimnazjalnych, drużyna: Bartosz Drzewiecki - kapitan, Grzegorz Krajewski, Szymon Włodarczyk, Jacek Jurga, Łukasz Minkisiewicz, Maksymilian Dudek, Kacper Śnieguła, Filip Frankus, Mateusz Ławniczak, Dawid Dziegciar, Wojciech Ottlik, Marek Żarowski(opiekun p. Jacek Zwierzyński)
  • II miejsce w Poznańskich Młodzieżowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym Chłopców Licealiada 2013/2014, drużyna: Łukasz Minkisiewicz, Patryk Nowak, Jakub Zielewicz, Bartosz Dobroś, Jeremiasz Nieczyporowski  (opiekun p.Jacek Zwierzyński)
  • I miejsce w Poznańskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców, drużyna: Marek Pięta (kapitan), Jacek Jurga, Tomasz Fliegner, Dawid Dziegciar, Dominik Skraburski, Kajetan Pawuła, Bartosz Drzewiecki, Łukasz Minkisiewicz, Oskar Bogusz, Maciej Frąckowiak, Marek Żarkowski, Filip Radzik, Piotr Banasiak, Wiktor Tasarek. ( opiekun  p. Alicja Pohl)
  • II miejsce w Rejonowych Mistrzostwach Lekkoatletycznych - 100 m przez płotki Wiktoria Błaszyk 3g (opiekun p. Barbara Kaczmarek)
  • II miejsce w Rejonowych Mistrzostwach Lekkoatletycznych - sztafeta 4x100 m, Wiktoria Błaszyk 3g, Joanna Krzemkowska 3a, Agnieszka Gagat 3f, Dominika Stendlik 1c(opiekun p. B.Kaczmarek)
  • IV miejsce w Poznańskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt, drużyna: Magdalena Błaszczak, Angelika Maślankiewicz, KarolinaSoroczyńska, Katarzyna Karolczak, Magdalena Ochowiak, Wiktoria Błaszyk, Nicole Kandulska, Marta Białyńska, Hanna Dnulat, Alicja Kurasz, Agnieszka Gagat (opiekun p. Barbara Kaczmarek)
  • III miejsce w IVTurnieju im. M.Frankiewicza w piłce siatkowej chłopców, drużyna: Piotr Górski 2f, Grzegorz Krajewski 3a, Michał Gałka 3e, Tomasz Stemporowski 1e, Marcin Habernik 2e, Eryk Krzyżanowski 3c, Bartek Dobroś 3h, Piotr Gąsiorowski 1f (opiekun p. Jacek Zwierzyński)
  • 15. Poznań Maraton (opiekun p. Borysław Dzieciaszek)

 

2013/2014

  • Stypendium Prezesa Rady Ministrów - Marta Maria Wydra - klasa 3e
  • Nagroda Prezydenta Miasta Poznania - Wiktoria Błaszyk - klasa 2g, Katarzyna Walczak -klasa 1d

Osiągnięcia sportowe

  • I miejsce w Rejonowych Mistrzostwach Lekkoatletycznych – 100 m pływanie: Wiktoria Błaszyk 2g (opiekun A.Światowa)
  • I miejsce w Rejonowych Mistrzostwach Lekkoatletycznych w biegu sztafetowym 4x100m  Oliwia Słoma 2c, Agnieszka Gagat 2e, Joanna Krzemkowska 2a, Wiktoria Błaszyk 2g
    (opiekun p. Agnieszka Światowa)
  • I miejsce w Rejonowych Mistrzostwach Lekkoatletycznych w biegu na 800 m Nicole Guzowska 2g (opiekun p. A.Światowa)
  • I miejsce w Licealiadzie Piłki ręcznej dziewcząt (opiekun A.Światowa)
  • I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Miasta Poznania Szkół Ponadgimnazjalnych Licealiada – chłopców w tenisie stołowym (opiekun p. J.Zwierzyński)
  • I miejsce w Licealiadzie m. Poznania w Drużynowym Tenisie Stołowym w składzie: D. Troszczyński, Ł. Minkisiewicz, P. Nowak (opiekun p. J. Zwierzyński)
  • II miejsce w Mistrzostwach m. Poznania w Piłce Koszykowej w ramach Licealiady szkół ponadgimnazjalnych, drużyna w składzie: Piotr Błaszczyk, Gracjan Siudziński, Robert Owsianny, Filip Radzik, Grzegorz Krajewski, Szymon Włodarczyk, Bartosz Drzewiecki, Kacper Śnieguła, Łukasz Minkisiewicz, Maksymilian Dudek, Patryk Wieżewski, Bartosz Pacholczyk (opiekun p. J. Zwierzyński)
  • III miejsce w Finale Wojewódzkim XV Licealiady w Lekkiej Atletyce – Wiktoria Błaszyk 2g  (opiekun p. Agnieszka Światowa)
  • III miejsce w Półfinale Wojewódzkim XV Licealiady Piłki ręcznej dziewcząt (opiekun A.Światowa)
  • III Bieg Papieski i II Mistrzostwa Klubu Maratończyka V LO (opiekun B.Dzieciaszek)
  • X Bieg Maniacka Dziesiątka (opiekun B.Dzieciaszek)
  • Poznań Półmaraton  (opiekun B.Dzieciaszek)
  • JBL Triathlon Sieraków  (opiekun B.Dzieciaszek)
  • IV Miejsce w Finale Licealiady na poziomie miejskim Piłka siatkowa dziewcząt
    (opiekun p. B.Kaczmarek)
  • IV miejsce w Lidze Liceów Miasta Poznania Piłka koszykowa chłopców
    (opiekun p. J.Zwierzyński)
  • IV miejsce w finale Ligi Liceów m. Poznania, drużyna: G. Krajewski, Sz. Włodarczyk, Ł. Minkisiewicz, M. Dudek, R. Owsianny, B. Drzewiecki, K. Śnieguła, B. Pacholczak (opiekun p. J. Zwierzyński)
  • VI Miejsce w Finale etapu miejskiego Piłki plażowej dziewcząt (opiekun B.Kaczmarek)
  • VI Miejsce Licealiada – Sztafetowe biegi przełajowe Miasta Poznania (opiekun p. A.Światowa)
  • Grand Prix Poznania w biegach przełajowych dziewcząt (opiekun p.  A.Światowa)
  • 14 Poznań Maraton  (org. p. B.Dzieciaszek + zespół nauczycieli wychowania fizycznego)
  • Licealiada Piłka koszykowa  II miejsce szkół ponadgimnazjalnych Miasta Poznania – zespół chłopców  (opiekun p. J.Zwierzyński)
  • Ćwierćfinał Licealiady , halowa piłka siatkowa, chłopcy (opiekun p. J.Zwierzyński)

Historia

  • XL Olimpiada Historyczna na szczeblu okręgowym: Stanisław Knapowski 3h, Marta Rottengruber 2d, Michał Koryzna 2d (opiekun R.Korbal)

Matematyka

  • Supermatematyk – Finał: Wiktor Bombola 1e, Beniamin Jabłoński 2e (opiekun p. T.Kowalewska), Jacek Troszyński, Julian Franczak 2f (opikun A.Trojanowska)
  • Kangur  -Wyróżnienia: Wiktor Bombola 1e, Beniamin Jabłoński 2e (opiekun p. T.Kowalewska), Adrianna Banaszek 2f(opiekun p.  A. Trojanowska)

Języki obce

  • VIII Konkurs Recytacji Poezji Niemieckiej  I miejsce Klaudia Walerjańczyk 3b (opiekun M.Ulanicka)
  • XLV Olimpiada Języka Rosyjskiego – etap okręgowy, Maria Mąderek 2g (opiekun p. E.Rusyniak)
  • IV Olimpiada Języka Hiszpańskiego – II etap Kinga Glinkowska 3h (opikun p. R. Otto-Kubot)
  • Konkurs Domeykiada pod honorowym patronatem Ambasady Hiszpanii w Polsce – Estera Kowalska(opiekun p. R.Otto-Kubot)
  • Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego Ideagroup – etap wojewódzki, Oliwia Garczyńska 1h, Grzegorz Fabian 1h, Filip Ziemba 1h, Monika Bentkowska 2c, Marek Roszkowski 2c oraz etap centralny Marek Roszkowski 2c(opiekun p. .Zielińska-Kaczmarek)

Osiągnięcia literacko – artystyczne

  • I miejsce w Ogólnoplskim Konkursie Reportażu w Warszawie - Justyna Wiorek, Jerzy Czachowski- 2b (opiekun p. R.Szymańska)
  • I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie  Filmowym  Dwa Srebrne Ekrany  –  Maria Barańczyk 2b (opiekun p. R.Szymańska)
  • I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Filmoznawczym, Jerzy Czachowski i Justyna Wiorek 2b (opiekun p. R.Szymańska)
  • Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym Kamera Kultura – Agata Szczepańska 1b (opiekun p. R.Szymańska)
  • Nagroda Specjalna Młodzieżowego Jury Festiwalu Filmowego -18 Poznań– Jerzy Czachowski i Justyna Wiorek 2b (opiekun p. R.Szymańska)
  • Nagroda Specjalna Festiwalu Filmów Amatorskich "Albatrosy" w Gdyni - Jerzy Czachowski 2b(opiekun p. R.Szymańska)
  • Finał Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Żydowskiej  - Anna Rzeźnikowska 2b
    (opiekun p. R.Szymańska)
  • III miejsce i nagroda publiczności w Ratajskim Przeglądzie Teatralnym za spektakl Wesele – klasa 2b (opiekun p. R.Szymańska)
  • Konkurs recytatorski Twórczość Aleksandra Fredry – II miejsce Ewa Węgiel 1h (opiekun A.Pohl)
  • Nagroda specjalna dla Piotra Regnera 3f w XIII Szkolnym Przeglądzie Poezji śpiewanej i piosenki poetyckiej „Liro ty moja śpiewana”
  • Wyróżnienia w III Wojewódzkim Konkursie Literackim  AMICI  Zuzanna Ścisłowska 2b, Wiktor Wilczyński, Taida Wróblewska 2b (opiekun p.R. Szymańska)
  • Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Recytatorskim „Słowiańskie recytacje” Małgorzata  Łukasik 2b (opiekun R.Szymańska)
  • Konkurs MDK nr 1 Farbobajanie, wyróżnienia Agnieszka Górna, Martyna Konwińska 1d (opiekun M.Malujdy-Koźlarek)
  • I miejsce w Konkursie poetyckim organizowanym przez MDK nr 1 w Poznaniu
    – Agata Samulska 3d (opiekun p. M.Malujdy-Koźlarek)
  • Konkurs dziennikarski „Wygrywam wybory i…“ wyróżnienie Magdalena Kwiatkowska i Daniel Walczak 2d (opiekun p.  M.Malujdy-Koźlarek)
  • Konkurs Poznań wczoraj, dziś, jutro – finał Zuzanna Janicka , Jacek Sołtysiak 2h (opiekun E.Przybył)

 

Edukacja dla bezpieczeństwa

  • I miejsce w etapie rejonowym XI Turnieju  „Młoda Krew Ratuje Życie” – 38 uczniów (opiekun L. Fiebich)
  • Rejonowe Mistrzostwa PP PCK na szczeblu m. Poznania VI miejsce,  Krzysztof Kuczmerowicz 1c, Monika Kęsy 1c, Monika Kubacka 1c, Paulina Szumlewicz 1a, Bartłomiej Pawlik 1a
    (opiekun p. L.Fiebich)
  • Zawody „Sportowo – Ratownicze” I miejsce na szczeblu m. Poznania, Paulina Szumlewicz 1a, Bartłomiej Pawlik 1a, Adam Fiedorowicz (opiekun L.Fiebich)
  • VI Międzyszkolny Konkurs „Obrona Cywilna a Bezpieczeństwo”  II miejsce na szczeblu m. Poznania , Paulina Szumlewicz 1a  (opiekun L.Fiebich)

Religia

  • XXIV Olimpiada Teologii Katolickiej, etap diecezjalny Grzegorz Masztalski 2e

Inne

  • Konkurs Wiem co jem – II miejsce Olga Ciura 1a
  • Etap Okręgowy Olimpiady o żywności i żywienu – Adrian  Janiak 2a

 

2012/2013

  • Stypendium Prezesa Rady Ministrów - Monika Kozłowska - klasa 2c
  • Nagroda Miasta Poznania - Wiktoria Błaszyk - klasa 1g, Paweł Zawadzki - klasa 3e

    Biologia

    Olimpiada Wiedzy o Żywności i Żywieniu – Małgorzata Niebudek, Paulina Muszkieta – laureatki etapu okręgowego

    Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Małe i duże zwierzęta w naturze” – wyróżnienie Irma Kubzdela

    „Mam haka na raka” ogólnopolski konkurs – B. Bartkowiak, J. Leciejewska – laureaci I etapu

    Edukacja dla bezpieczeństwa

    Zawody Sportowo – ratownicze WZKiB m. Poznania – II miejsce drużyna w składzie: Adam Fiedorowicz, Jagoda Łukomska, Kamil Nurkowski

    IX Turniej „Młoda Krew Ratuje Życie” – II miejsce w Wielkopolsce (szkoła)

    XXI Olimpiada „Zdrowy Styl Życia” ZG PCK – 28 uczniów zajęło III miejsce na szczeblu miasta Poznania.

    Ekologia

    Poznański EKOlider Szkolny – I miejsce „Nastawieni na zielone” zespół (lider Ernest Albert) oraz III miejsce „Obrońcy zieleni”  zespół (lider Eryk Krzyżanowski)

    Ekonomia

    Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej – II etap Bartłomiej Tłuchowski

    Olimpiada Logistyczna – etap okręgowy Sebastian Jurga

    Geografia

    XI Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki – etap okręgowy – Kinga Jabłońska, Piotr Spychaj

    Historia

    Konkurs Historyczny „Krąg” – wyróżnienie

    XXXIX Olimpiada Historyczna – etap okręgowy: Klaudia Srul, Stanisław Knapowski

    Języki obce

    Ogólnopolski Konkurs Lingwistyczny „Pokaż nam język” (j.angielski) – półfinał regionalny: Klaudia Florek, Ewa Wagner, Adrianna Toboła

    37 Olimpiada Języka Angielskiego – 4 uczniowie w pierwszej 10 – tce: Daria Mikołajczak 2 miejsce, Paulina Appelt i Justyna Kluj 6 miejsce

    Bałtycki Konkurs Języka Angielskiego – Olav Nowiak (etap szkolny)

    Ogólnopolski Konkurs Lingwistyczny „Pokaż nam język” (j.hiszpański) – II miejsce w finale konkursu Kinga Frączek

    Ogólnopolski Konkurs Lingwistyczny „Pokaż nam język” (j.niemiecki) – Monika Kazuś

    Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „Infos activ und kommunikativ” – wyróżnienie Maciej Judkowiak, Stanisław Gołębiewski, Arkadiusz Małek

    VI Międzyszkolny Konkurs Recytatorki Poezji Niemieckojęzycznej – I nagroda oraz Nagroda publiczności Karolina Jaźwińska

    Matematyka

    Konkurs: SUPERMATEMATYK – laureaci: Damian Piątkowski (33 miejsce), Mateusz Dobrowolski, Sara Urbańska, Mariusz Dobrowolski, Krystian Binczewski, Maciej Judkowiak, Donata Jaskuła, Klaudia Siwek, Weronika Rzanna
    ​Kangur  - Wyróżnienie: Adrianna Banaszek 1h (opiekun p.  M. Grudniak)

Osiągnięcia literacko – artystyczne

III Ogólnopolski Konkurs Literacki „Radość pisania” – wyróżnienie Anna Rybak

Wielkopolski Konkurs Dziennikarski „Miejsce w którym mieszkam” – III miejsce Kamila Berbecka, wyróżnienie Adrianna Tarka

Wojewódzki Konkurs Literacki „Zielone Pióra” – wyróżnienie specjalne Helena Wójtowicz

Ogólnopolski Konkurs na opowiadanie – wyróżnienia Agata Kozak, Alicja Frąckowiak (konkurs bez przyznawania miejsc)

IV Wojewódzki Konkurs Recytatorki „Poznańskie Dziewiątki” – wyróżnienie Justyna Wiórek

V Ogólnopolski Konkurs na Felieton we Wrocławiu – laureatka Agata Lubczyńska

V Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Filmie – laureaci Michał Śliwka, Jerzy Czachowski

24 Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Filmie w Gdańsku – laureaci Michał Śliwka, Jerzy Czachowski

Grand Prix 4. Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Młodzieżowych „-18” oraz wyróżnienie Jury Młodzieżowego – Justyna Wiórek i Jerzy Czachowski

II Wojewódzki Konkurs Literacki AMICI „Drzwi do wyobraźni” – wyróżnienia dla Nicoli Iwanowskiej, Jacka Muszkiety, Wiktora Wilczyńskiego

XII Festiwal Poezji Śpiewanej i Piosenki Poetyckiej „Liro ty moja śpiewna” w Pniewach: wyróżnienie – Jagoda Tłok, nagroda specjalna – Anna Jurek, Sebastian Bryks

XXII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Licealisty – wyróżnienie Anna Jurek

Osiągnięcia sportowe

Piłka siatkowa dziewcząt IV miejsce w finale LICEALIADY (miasto Poznań)

Drużynowy Tenis Stołowy chłopców – I miejsce
drużyna: D. Troszczyński, Olejniczak (opiekun: J. Zwierzyński)

II miejsce w konkursie „Nordic Walking” (organizator POSIR)

Licealiada – Halowa Piłka Siatkowa chłopców – I miejsce szkół średnich miasta Poznania
drużyna: K. Grzesiak, M. Lewicki, J. Pielich, M. Piasecki, G. Krajewski, M. Gałka (opiekun zespołu: p. J. Zwierzyński)
 

Licealiada – Plażowa Piłka Siatkowa chłopcy – II miejsce

Licealiada – piłka plażowa siatkowa chłopców – II miejsce szkół średnich miasta Poznania

Licealiada wojewódzka – IV miejsce w piłce siatkowej chłopcy

XIV Licealiada w Piłce Ręcznej dziewcząt – IV miejsce

Liga Liceów – piłka koszykowa: IV miejsce w finale rozgrywek miasta Poznania

II miejsce w Rejonowych Mistrzostwach Lekkoatletycznych – bieg sztafetowy 4 x 100 m – zespół w składzie: Oliwia Słoma, Agnieszka Gagat, Paulina Szymańska, Joanna Krzemkowska.

Robotyka

Wielkopolska Liga Robotyki – V miejsce w finale i klasyfikacji generalnej.

Religia

XXIII Olimpiada Teologii Katolickiej – II etap diecezjalny Anna Przybylak

Wiedza o społeczeństwie

Mistrzostwa Polski Debat Oksfordzkich – IV miejsce I zespołu V LO w składzie: Zuzanna Scisłowska, Filip Deruchowski, Igor Senenko, Jacek Sołtysiak

2011/2012

  • Stypendium Prezesa Rady Ministrów - Klaudyna Frąckowiak - klasa 3c
  • Nagroda Miasta Poznania - Anastazja Gajkowska, Sebastian Bryks - klasa 2b

Chemia

  • Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „Alchemik”: Paulina Muszkieta – wyróżnienie

Ekologia

  • POZnański EKOlider Szkolny – projekt: „Kreatywni EKO-Aktywni”: grupa projektowa: Anna Jurek, Anna Plewa, Karolina Jaźwińska, Marcelina Godek, Szymon Kędziora, Patryk Radom, Bartosz Wołyński, Karolina Mąka, Aleksandra Nowak, Mateusz Kwiecień – I miejsce
  • POZnański EKOlider Szkolny – projekt: „Recykling – co to takiego”: grupa projektowa: Joanna Siudzińska, Aneta Bartkowiek, Karolina Dziurleja, Joanna Jankowska, Iwona Kaczmarek, Anna Kazuś, Anna Osiecka, Julia Rebelska – IV miejsce

Historia

  • Konkurs Fundacji Rozwoju Miasta Poznania „Poznań – wczoraj, dziś, jutro”: Weronika  
    Mizerska – laureatka

Matematyka

  • Międzynarodowy Konkurs „Kangur matematyczny”: Mateusz Pieczyński, Dawid Jarmulak – wyróżnienia
  • Wojewódzki Konkurs Matematyczny „Supermatematyk”: Julia Kempa, Magdalena Kuźniarek, Maja Szymańska, Paweł Zawadzki, Ania Przybylak – finaliści konkursu

Języki obce

  • VI Międzyszkolny Konkurs Recytacji Poezji Niemieckojęzycznej: Maja Szymańska – II miejsce
  • Konkurs Recytatorski Poezji Irlandzkiej: Anastazja Gajkowska – IV miejsce

Osiągnięcia artystyczne

  • Ogólnopolski Konkurs Poetycki o Laur Wierzbaka: Paweł Zawadzki – I miejsce w konkursie jednego wiersza
  • Ogólnopolski konkurs na bajkę dla dzieci Fundacji Wspierania Inicjatyw Twórczych i Naukowych: Anna Starczewska – II miejsce
  • Wojewódzki konkurs dziennikarski „Przewodnik dla gościa EURO”: Florentyna Szofer – I miejsce
  • Wojewódzki konkurs dziennikarski „Przewodnik dla gościa EURO”: Martyna Gosk, Martyna Strugińska, Anna Starczewska – wyróżnienia
  • IV Wielkopolski Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Filmie: drużyna w składzie: Jagoda Tłok, Anna Malinowska – V miejsce

Osiągnięcia sportowe

  • I i III miejsce w Licealiadzie m. Poznania w Plażowej Piłce Siatkowej
    drużyna z I miejsca: M. Sadowski, M. Mendyka, drużyna z III miejscaL: K. Grzesiak, M. Lewicki (opiekun p. J. Zwierzyński)
  • I miejsce w Licealiadzie m. Poznania w Halowej Piłce Siatkowej w składzie: M. Sadowski, M. Mendyka, K. Grzesiak, M. Lewicki, K. Kowalewski, J. Pielich (opiekun: p. J. Zwierzyński)
  • I miejsce w Licealiadzie m. Poznania w Drużynowym Tenisie Stołowym, drużyna Ł. Troszczyński, D. Troszczyński, J. Rozum, Małkowicz (opiekun zespołu: p. J. Zwierzyński)

2010/2011

  • Stypendium Prezesa Rady Ministrów - Klaudyna Frąckowiak - klasa 2c
  • I miejsce w etapie rejonowym VII edycji turnieju "Młoda Krew Ratuje Życie" - organizator Wielkopolski Zarząd Okręgowy PCK

Osiągnięcia artystyczne

  • VII Konkurs Recytatorski Poezji Irlandzkiej 2010
  • Sebastian Wyglądała 1b - Laureat I miejsca
  • Anna Zachciał 1b - Laureatka II miejsca
  • Ina Krawczyk 1b - Laureatka III miejsca
  • Wojewódzki Konkurs Recytatorski "SZELESTY POETYCKIE"
  • Szymon Kędziora 1a - Laureat I miejsca
  • Ina Krawczyk 1b - Laureatka II miejsca
  • Sebastian Wyglądała 1b - Wyróżnienie
  • Anna Zachciał 1b - Wyróżnienie
  • X Przegląd Piosenki Poetyckiej I Poezji Śpiewanej "LIRO TY MOJA ŚPIEWNA" Pniewy 2010
  • Sebastian Wyglądała 1b - Nagroda specjalna im. Jana Kaczmarka
  • Turniej Aktorski Środa Wielkopolska 2010
  • Joanna Woźniak 3b - Laureatka II miejsca
  • Urszula Walawender 1b - Laureatka III miejsca
  • Szepty Poetów w Poznańskich Zaułkach - Konkurs Recytatorski Poezji Kazimiery Iłłakowiczównej 2011
  • Sebastian Wyglądała 1b - Laureat I miejsca
  • Joanna Cieślak 2h - Laureatka III miejsca

Osiągnięcia sportowe

 

  • I miejsce w Licealiadzie m. Poznania w Drużynowym Tenisie Stołowym chłopców w składzie Ł. Troszczyński, J. Rozum, Małkowicz, Nowicki (opiekun: J. Zwierzyński)
  • I miejsce w Licealiadziem. Poznaniaw Plażowej Piłce Siatkowej, drużyna: M. Sadowski, M. Mendyka (opiekun: p. J. Zwierzyński)
  • I miejsce w Licealiadzie m. Poznaniaw Halowej Piłce Siatkowej, drużyna: M. Sadowski, M. Mendyka, K. Grzesiak, M. Lewicki, K. Kowalewski, J. Pielich (opiekun zespołu: p. J. Zwierzyński)

2009/2010

    Stypendium Prezesa Rady Ministrów - Agata Maternik - klasa 3c


Przedsiębiorczość

    II Olimpiada Wiedzy o Bankach - finał ogólnopolski,
    II Olimpiada Wiedzy o Finansach - BANKI W AKCJI - finał ogólnopolski,

Osiągnięcia artystyczne

    IX Przegląd Piosenki Poetyckiej I Poezji Śpiewanej "LIRO TY MOJA ŚPIEWNA" Pniewy 2009
    Wojciech Błażejczak 3b - Nagroda specjalna im. Jana Kaczmarka,
    Zuzanna Ambroży 3 b - Laureatka II miejsca
    Nagroda Specjalna Ks.Kanonika Mamerta za szczególne walory Tekstu Poetyckiego
    I KONKURS RECYTATORSKI POPULARYZUJĄCY UTWORY DOTYCZĄCE OKRESU II WOJNY ŚWIATOWEJ
    MALWINA SARZYŃSKA 1b - WYRÓŻNIENIE
    KAROLINA PIWOSZ 1b - WYRÓŻNIENIE
    KONKURS RECYTATORSKI POEZJI KS. JANA TWARDOWSKIEGO Karolina Piwosz 1b - LAUREATKA II MIEJSCA,
    Ogólnopolski Konkurs na Felieton - Wrocław 2010r. - nagroda specjalna,
    Ogólnopolski Konkurs Edukacyjny REPORTER - trzech laureatów,
    Wojewódzki Konkurs Recytatorski Twórczości Adama Mickiewicza - wyróżnienie,
    Konkurs "Zielone Pióra" - I miejsce i wyróżnienie,

Osiągnięcia sportowe

    I miejsce w Poznańskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej - Piłka ręczna dziewcząt - LICEALIADA 2009/2010 - Drużyna pod opieką p. Hanny Rozmysłowicz, Agnieszka Masztalerz - kl.3c, Agata Maternik - kl.3c, Weronika Gawron - kl.3c, Kinga Grześkowiak - kl.3g, Weronika Janik - kl.3g, Izabela Białek - kl.3g, Paulina Leśniak - kl.2a, Anna Jancy - kl.2a, Emilia Kawczyńska - kl.2b, Edyta Andraszewska - kl.1b, Daria Szymczak - kl.1b
    I miejsce - LICEALIADA 2009/2010 - Piłka siatkowa-plażowa chłopców Michał Sadowski i Mateusz Mendyka (opiekun: p. J. Zwierzyński)
    I miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie w Plażowej Piłce Siatkowej chłopców Michał Sadowski i Mateusz Mendyka (opiekun: p. J. Zwierzyński)
I miejsce w Licealiadzie m. Poznania w Drużynowym Tenisie Stołowym w składzie Łukasz Troszczyński, Jakub Rozum, J. Małkowicz, Ł. Nowicki (opiekun: p. J. Zwierzyński)

 

Konkursy naukowe

    Operacja Demokracja - wyróżnienie na poziomie wojewódzkim,
    Ogólnopolski Konkurs EKOPLANETA - wyróżnienie

Konkursy matematyczne i informatyczne

    Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR - wyróżnienie na poziomie międzynarodowym,
    Światowy konkurs robotyki FLL (finały regionalne - Warszawa): drużyna w składzie: kapitan - Anna Krzyżańska, Maciej Godziewski. Krzysztof Monastyrski, Michał Janowicz, Sławomir Gajc, Łukasz Antoniewicz, Sebastian Czupryński, Piotr Łyczywek, Kamil Andrzejewski, Wojciech Borkowski, opiekun - Jakub Piasecki - I miejsce w kategorii Praca grupowa,
    I Ogólnopolski Konkurs Robotyki RoboTown 2009 w Tychach: drużyna w składzie: Filip Kober, Sebastian Sagan, Błażej Biernacik, Andrzej Biechowiak, pod opieką p. prof. Izabeli Lenartowicz - I miejsce,
    II Ogólnopolski Konkurs Robotyki PozRobot 2010 w Poznaniu - II miejsce.

2008/2009

    Stypendium Prezesa Rady Ministrów - Joanna Wojtysiak, kl.3d
    Stypendium Ministra Edukacji Narodowej za osiągnięcia sportowe - Wojciech Sobierajski, kl.2e

Konkursy literackie i dziennikarskie

    Ogólnopolski konkurs im Macieja Szumowskiego na reportaż: Daria Wierszuła (I nagroda) - uczennica p. prof. Romy Szymańskiej
    Konkurs na scenariusz filmu dokumentalnego w ramach 27. Międzynarodowego Festiwalu Młodego Widza "Ale kino" (I m. w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, nagroda: realizacja filmu na festiwal filmowy "Ale kino!"): Katarzyna Wawrzyniak, Paula Michalska, Katarzyna Wilga, Jakub Stepnik - uczniowie p. prof. Romy Szymańskiej
    Ogólnopolski Konkurs Literacki w Zduńskiej Woli: Aleksandra Mieczyńska (II m. w kategorii PROZA) - uczennica p. prof. Romy Szymańskiej
    Ogólnopolski konkurs dziennikarski dla młodzieży "Moje magiczne miejsce": Anna Jakubowska, Małgorzata Nawrocka, Natalia Semrał, Katarzyna Wandachowicz (wyróżnienie specjalne jury) - uczennice p. prof. Marii Malujdy-Koźlarek
    Wojewódzki Konkurs Literacki "Zielone Pióra": Małgorzata Krawczak (III m.) - uczennica p. prof. Marii Malujdy-Koźlarek
    Konkurs dziennikarski "Dzień z życia Wielkopolanina": Julia Talaga (II m.) - uczennica p. prof. Romy Szymańskiej
    Konkurs dziennikarski "Dzień z życia Wielkopolanina": Sławomira Grzęda (III m.) oraz Marta Sworowska, Izabela Strzelczyk (wyróżnienia) - uczennice p. prof. Marii Malujdy-Koźlarek

Konkursy artystyczne

    Konkurs recytatorski o "Laur Edwarda Hrabiego Raczyńskiego": Joanna Woźniak (nagroda główna), Żaneta Mrozik (nagroda główna) - uczennice p. prof. Romy Szymańskiej
    Konkurs recytatorski o "Laur Edwarda Hrabiego Raczyńskiego": Adam Buczkowski (nagroda główna) - uczeń p. prof. Barbary Grzeszczak
    Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Z Herbertem na ustach": Jakub Mańkowski (I m.), Zuzanna Czechowska (III m.), Żaneta Mrozik (wyróżnienie) - uczniowie p. prof. Romy Szymańskiej
    Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Z Herbertem na ustach": Piotr Bakiera (II m.), Dajana
    Ćwikła (III m.), Borys Szumański (wyróżnienie), Adam Buczkowski (wyróżnienie) - uczniowie p. prof. Barbary Grzeszczak
    Wojewódzki Konkurs Recytatorski Twórczości Adama Mickiewicza - ŚMIEŁÓW 2009: Joanna Woźniak ( wyróżnienie w etapie wojewódzkim konkursu) - uczennica p. prof. Romy Szymańskiej
    Wojewódzki Konkurs Recytatorski Twórczości Adama Mickiewicza - ŚMIEŁÓW 2009: Borys Szumański (I miejsce w etapie rejonowym) - uczeń p. prof. Barbary Grzeszczak
    Konkurs recytatorski "Szelesty poetyckie - miłości": Piotr Bakiera (I m.), Adam Buczkowski (II m.), Dajana Ćwikła (III m.) - uczniowie p. prof. Barbary Grzeszczak
    Konkurs recytatorski "Szelesty poetyckie - miłości": Natalia Wichtowska (wyróżnienie) - uczennica p. prof. Romy Szymańskiej
    Festiwal Poezji Śpiewanej i Piosenki Poetyckiej "Liro ty moja śpiewna": Wojciech Błażejczak (wyróżnienie) - uczeń p. prof. Romy Szymańskiej

Konkursy językowe

    Konkurs Literatura Amerykańska XX wieku: Joanna Sych (I m. w kategorii PREZENTACJE MUZYCZNE) - uczennica p. prof. Joanny Kowalskiej

Konkursy historyczne

    Ogólnopolski Konkurs Historyczny KRĄG: Joanna Florczyk, Paulina Kurnicka, Mirella Rębała, Katarzyna Stebach (wyróżnienia w konkursie ogólnopolskim) oraz Mirella Rębała (III m. w etapie wojewódzkim konkursu) - uczennice p. prof. Rafała Korbala

Konkursy biologiczne

    Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny "Eko-Planeta": Katarzyna Dunaj (III m.) oraz Aleksandra Wróblewska (wyróżnienie) - uczennice p. prof. Joanny Wójcik
    Konkurs "Ograniczenie zmian klimatu poprzez alternatywne źródła energii": Krzysztof Lekier (wyróżnienie) - uczeń p. prof. Magdaleny Wawrzyńskiej

Konkursy matematyczne i informatyczne

    Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny": Patrycja Łata (wyróżnienie) - uczennica p. prof. Tamary Kowalewskiej
    Światowy konkurs robotyki FLL (finały regionalne): drużyna w składzie: Filip Kober, Błażej Biernacik, Michał Pieprzycki, Andrzej Biechowiak, Krzysztof Wojtasik, Jan Michalski, Anna Krzyżańska, Martyna Kaczmarek, Aleksandra Kawa, Barbara Wachowska (II m. w klasyfikacji ogólnej, I m. za konstrukcję robota, II m. za pracę zespołową) - uczniowie p. prof. Jakuba Piaseckiego
    Konkurs robotyki mobilnej PozRobot 2009: drużyna w składzie: Błażej Biernacik, Andrzej Biechowiak, Filip Kober ( I m. pierwsze miejsce za konstrukcję robota) - uczniowie p. prof. Jakuba Piaseckiego

Zawody sportowe

    Mistrzostwa Wielkopolski Szkół Ponadgimnazjalnych LICEALIADA: drużyna w składzie: Agata Maternik, Weronika Gawron, Izabela Białek, Kinga Grześkowiak, Weronika Janik, Agnieszka Masztalerz, Magdalena Fraszewska, Paulina Leśniak, Joanna Bednarek, Anna Jancy, Emilia Kawczyńska (Mistrzostwo Poznania Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej dziewcząt) - uczennice p. prof. Hanny Rozmysłowicz
    Mistrzostwa Wielkopolski Szkół Ponadgimnazjalnych LICEALIADA - finał wojewódzki w szachach indywidualnych dziewcząt: Dorota Sikorska (III m.) - uczennica p. prof. Hanny Rozmysłowicz
    Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim: w kategorii zespołowej
    (I m. i zdobycie Pucharu Miasta Poznania) oraz w kategorii indywidualnej: Ariana Borkowska (I m.), Anna Woźna (II m.), Anna Typańska (III m.), Adam Łączka (I m.), Jerzy Janiak (III m.) - opiekun p. prof. Barbara Kaczmarek

Uczestnicy olimpiad

    Zawody II stopnia XXXV Olimpiady Geograficznej: Adam Antkowiak, Emil Czaja, Agnieszka Litka - uczniowie p. prof. Heleny Wyszkowskiej
    Zawody II stopnia XXXV Olimpiady Geograficznej: Paweł Łopatka - uczeń p. prof. Jacka Łysiaka
    Zawody II stopnia XXXV Olimpiady Geograficznej i XVIII Olimpiady Nautologicznej: Mateusz Fabisiak, Krzysztof Kujawa - uczniowie p. prof. Krystyny Churskiej
    II etap VII Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki: Elżbieta Łęcka, Agnieszka Tomczak - uczennice p. prof. Heleny Wyszkowskiej
    Zawody okręgowe (II stopnia) XXXV Olimpiady Historycznej: Jakub Krzyśka - uczeń p. prof. Aliny Siudzińskiej
    Zawody okręgowe (II stopnia) XXXV Olimpiady Historycznej: Joanna Florczyk - uczennica p. prof. Rafała Korbala
    Zawody okręgowe (II stopnia) XXXV Olimpiady Historycznej: Krzysztof Jurek - uczeń p. prof. Ewy Pelc
    Etap diecezjalny XIX Olimpiady Teologii Katolickiej: Aleksandra Starczewska, Agata Wachowiak - uczennice p. prof. Moniki Wojewody-Króliczak
    Etap okręgowy XL Olimpiady Języka Rosyjskiego: Paulina Nadolska - uczennica p. prof. Urszuli Korczak
    II etap III Konkursu Chemicznego: Klaudia Rakowska, Dorota Rosińska - uczennice p. prof. Małgorzaty Czwojdy-Szermer
    Etap okręgowy I Olimpiady Wiedzy Finansowej: Igor Ostrowski, Jakub Szarzyński, Michał Nawrocki, Agnieszka Młoda, Agnieszka Maćkowiak, Hubert Krzypiński, Sylwia Jakubowska, Katarzyna Kecol, Olga Kaczmarek, Agnieszka Wojt - uczniowie p. prof. Urszuli Hałupki-Wawrzynów

2007/2008

    Stypendium Prezesa Rady Ministrów - Marta Małasiewicz, kl. 2e
    Mikołaj Koteras, kl.2c - Laureat XIV Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków "8 Wspaniałych", opiekun E.Rusyniak
    Emilia Mazurkiewicz, kl.3h - IIm.- Ogólnopolski Konkurs Literacki "O Złote Pióro", opiekun B.Grzeszczak
    Aleksandra Mieczyńska, kl. 2b - IIm. - Ogólnopolski Konkurs "Pudełko zwane wyobraźnią", opiekun R.Szymańska
    Paweł Piotrowski, kl.2d - Ogólnopolski Konkurs dla Młodych Dziennikarzy YOUNGPRESS, opiekun M.Koźlarek
    Ogólnopolskiego Konkursu "Legendy, których nie znacie", laureaci:Marta Prasek kl.3d, Joanna Wojtysiak 2d, Jakub Krzyśka 2d, opiekun M.Koźlarek
    Filip Starybrat - I m. Wojewódzki Konkurs recytatorski Poezji Adama Mickiewicza, opiekun M.Koźlarek
    Barbara Macierewicz kl.1d - III m.w konkursie dziennikarskim "Emdek nad Wartą", opiekun M.Koźlarek
    Konkurs "Zielone Pióra": laureatka - Barbara Macierewicz kl.1c, opiekun M.Jankowiak, wyróżnienie - Klaudia Szygenda kl.3d, opiekun Maria Koźlarek
    "Szelesty Poetyckie 2007": I m. Filip Starybrat kl.3d, opiekun Maria Koźlarek, II m. - Adam Buczkowski kl.2h, opiekun B.Grzeszczak
    Ogólnopolski Konkurs Literacko-Filmowy "Dekalog 89", laureatka Katarzyna Assad kl.2a, Agnieszka Tomczak, opiekun A.Pohl
    VII Festiwal Poezji Śpiewanej i Piosenki Poetyckiej - Pniewy - wyróżnienie: Władysław Kaczmarek kl.1f, Paweł Nawrocki kl.3e, opiekun P.Szmiel, Zuzanna Ambroży kl.1b, Aneta Nowak kl.1b, opiekun R.Szymańska
    Martyna Gola kl.1f - Im. Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny "Ekoplaneta", opiekun J.Wójcik
    Adam Antkowiak kl.2d - II m. Ogólnopolski Konkurs "Osobliwe piękno drzew w obiektywie", laureat Konkursu Fotograficznego "To nie aparat robi zdjęcia"
    Paulina Nadolska kl. 2g - III m.w Konkursie : "Mój Las", opiekun M.Smolarkiewicz
    I m. Mistrzostwa Poznania w Piłce Ręcznej Dziewcząt, opiekun H.Rozmysłowicz
    I m. drużynowo w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy, opiekun L.Fiebich
    II m. drużynowo w Konkursie "Moja Wiedza o OC", opiekun L.Fiebich
    Joanna Lepianka kl. 1e, Mateusz Wójcik kl.2i - wyróżnienie w Konkursie Matematycznym Kangur, opiekun T.Kowalewska
    II m. Mistrzostwa Poznania w Aerobiku, opiekun K.Sobkowiak
    Małgorzata Zaworska - IIm. Liga Strzelecka, opiekun L.Fiebich
    II m. Licealiada - Tenis Stołowy Dziewcząt, opiekun K.Sobkowiak

2006/2007

    Stypendium Prezesa Rady Ministrów - Adam Kaczmarek kl. IIIb
    Małgorzata Mrula IIa - II etap Olimpiady Języka Niemieckiego - op. R.Woroch
    Jakub Krzyśka -- Id, Joanna Skorosz - IIIa - II etap Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki - opiekun H.Wyszkowska
    Agnieszka Warzecha - II d - laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "Poezja mojej małej ojczyzny" - op. Maria Koźlarek
    Klaudia Szygenda - II d, Kinga Sobiak - IIIg - finalistki I Wielkopolskiego Konkursu Kultury Języka Polskiego - op. M.Koźlarek, M.Szymańska
    Mateusz Konstanciak - IIe, Agnieszka Kozica - 1c, Małgorzata Mrula - IIa - III etap Konkursu Matematycznego "Supermatematyk" - A.Trojanowska, L.Wojtkowiak
    Piotr Gruszczyński, Łukasz Kasperek - Ii, Marcin Drygas, Marcin Gałuc, Michał Ligocki IIj - op. T.Kowalewska, Paulina Pracz - II g -, M.Matuszak - II etap Konkursu "Supermatematyk"
    I miejsce w finale M.Poznania "Moja Wiedza o OC" - op.A.Bissinger
    I miejsce w Mistrzostwach Poznania Szkół Ponadgimnazjalnych
    III miejsce w Półfinałach w Mistrzostwach Województwa w Piłce Ręcznej Dziewcząt
    Iwona Rura IIg, Agnieszka Przybylska, Żaneta Bartkowiak II c, Patrycja Graczyk IId - Patrycja Sawicka II h, Agata Jaśkiewicz - III c, Małgorzata Jasiewicz - I b, Dorota Owczarczyk - Ib, Julita Zimna - Ib, Karolina Miś - Ig - op. H.Rozmysłowicz
    Magdalena Chojnacka - III j - II miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach w Szachach - op.H.Rozmysłowicz
    IV i VI m. w tenisie stołowym dziewcząt w Licealiadzie - op. B.Kaczmarek
    Adam Bosy - III b - II miejsce w Konkursie Fotograficznym m.Poznania w ramach imprezy "Tu się Polska zaczęła" - op.H.Wyszkowska
    Paulina Kurnicka - III miejsce w Wildeckich Spotkaniach Recytatorów "Szelesty poetyckie nowe i nieznane" - op. H.Antoszczak
    Filip Starybrat - II d - wyróżnienie w Wildeckich Spotkaniach Recytatorów "Szelesty poetyckie nowe i nieznane" - op. M.Koźlarek
    Emilia Mazurkiewicz - II h - Wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim "Zaduszki poetyckie" - op. B.Grzeszczak

Udział w innych konkursach pozaszkolnych

    Paweł Nowak - II e - VI Przegląd Poezji Śpiewanej i Pieśni Poetyckiej Pniewy 2006r. - op.P.Szmiel
    Adrian Majewski - 1h - Wildeckie Spotkania Recytatorów - op. B.Grzeszczak
    Emilia Mazurkiewicz - II h, Marta Kwapisz - III h - Konkurs "Zielone Pióra" - op.B.Grzeszczak
    Piotr Bakiera - I h - Konkurs prozatorski organizowany przez IFP UAM - op.B.Grzeszczak
    Emilia Mazurkiewicz - II h, Marta Kwapisz - III h - Konkurs poetycki organizowany przez IFP UAM - op.B.Grzeszczak
    Joanna Rozworska - II h - Konkurs na felieton "Piątka z plusem" - op.B.Grzeszczak
    konkurs na wiersz miłosny organizowany przez Radio Łódź - op. M.Koźlarek
    konkurs dziennikarski "Wielkopolanin zwykły i niezwykły" - op. M.Koźlarek
    konkurs literacki "Mój przyjaciel mieszka w książce" organizowany przez MTP Targi Książki - op. M.Koźlarek

    Licealiada:

    IV, V, VI m. biegi przełajowe - op. J.Zwierzyński
    VIII, XI, XII, XVIII, XXVI m. - biegi przełajowe - H.Rozmysłowicz
    biegi przełajowe - op. B. Dzieciaszek
    piłka siatkowa dziewcząt - op. K.Sobkowiak

    Inne zawody sportowe:

        7 Poznań Maraton
        Bieg Przemysła
        Bieg Maltański
        Biegi "W drodze do maratonu"
        II Międzynarodowy Kościański Półmaraton
        XXIII Bieg Sylwestrowy - op. B.Dzieciaszek

2005/2006:

    Stypendium Prezesa Rady Ministrów - Miłosz Malaga kl. IIId
    Finał Olimpiady Języka Rosyjskiego: Katarzyna Makarowska (opiekun: U. Korczak);
    II etap Olimpiady Języka Rosyjskiego: Jagoda Adamska, Emilia Dutkiewicz (opiekun: U. Korczak);
    II etap Olimpiady Literatury i Języka Polskiego: Agnieszka Ciechomska (opiekun: M. Jankowiak);
    II etap Olimpiady Matematycznej: Paweł Lis, Tomasz Pawlak (opiekun: P. Perekietka);
    II etap Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki: Hanna Zandecka, Natalia Dębowska (opiekun: H. Wyszkowska);
    II etap Olimpiady Artystycznej: Małgorzata Kaczmarek (opiekun: L. Czacharowski);
    II etap Olimpiady Wiedzy Ekologicznej: Klaudia Rybka (opiekun: A. Dybowska);
    II etap Olimpiady Teologii Katolickiej: Elżbieta Czub, Dominika Grześkowiak (opiekun: ks. A. Kita);
    II etap Olimpiady Niemieckiego: Anita Dzieciątkowska (opiekun: M. Ulanicka);
    tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Arsenał Pamięci" (opiekun: A. Siudzińska)
    III miejsce w XIV Kaliskim Konkursie Informatycznym: Tomasz Pawlak za pracę KGB Archiver (opiekun: J. Piasecki)
    III miejsce w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w piłce ręcznej oraz Mistrzostwo Poznania Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej dziewcząt (po raz trzeci)
    Magdalena Chojnacka z kl. 2 j. mistrzyni Poznania w szachach
    II Miejsce w I Mistrzostwach Poznania w Tańcu Szkół Ponadgimnazjalnych - uczennice klasy 1b Hańczewska Anna, Bachorz Marta
    III miejsce w Poznańskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Licealiada Sztafetowe Biegi Przełajowe kat. chłopców sezon 2005/2006
    VI Miejsce Sztafetowe biegi przełajowe - dziewczęta
    I miejsce w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu "Poznajemy Ojcowiznę": Adam Algusiewicz, Paweł Jędrzejczak, Adrian Krugiołka, Maciej Wilanowski (opiekun: M. Matuszak)
    I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Twórczości Adama Mickiewicza: Emilia Mazurkiewicz (opiekun: B. Grzeszczak)
    I miejsce w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy: Marta Wojceichowska, Tomasz Łuczak, Alicja Skrzypczak, Sylwia Kaniowska, Elżbieta Czub (opiekun: A. Bissinger)
    II miejsce w konkursie dziennikarskim dla uczniów wielkopolskich szkół "Warta warta rozmowy": Agnieszka Warzecha (opiekun: M. Malujdy-Koźlarek)
    III miejsce w konkursie dziennikarskim dla uczniów wielkopolskich szkół "Warta warta rozmowy": Justyna Lewandowska (opiekun: M. Malujdy-Koźlarek)
    I miejsce w konkursie "Moja wiedza o obronie cywilnej" o puchar Prezydenta m. Poznania: Monika Pracz, Izabela Kowalska, Sandra Tarasiewicz (opiekun: A. Bissinger)
    III miejsce w Szkolnej Lidze Strzeleckiej Miasta Poznania: Paulina Gałecka, Andrzej Lewicki, Justyna Kirschner, Marcelina Flaischer, Tomasz Kwiatkowski (opiekun: A. Bissinger)
    II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Młodzi przeciw paleniu": Ewa Brodkowiak (opiekun: J. Wójcik)
    III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Młodzi przeciw paleniu": Ewa Frysiak (opiekun: J. Wójcik)

2004/2005:

    Stypendium Prezesa Rady Ministrów - Anna Stryjakowska kl. IIId
    I miejsce w XII edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojczyznę" - praca Franciszek Jaśkowiak Ikona Krajobrazowa, wykonana przez: Miłosza Malagę (IId), Agnieszkę Ciechomską (IId), Marcina Ratajczaka (IIIe) i Lidię Kaczmarek (IIIe).
    I miejsce w "Turnieju Jednego Wiersza" - organizowanym przez oficynę "Głos Wielkopolski" w ramach "Listopada Poetyckiego" - Jędrzej Cichy II f - opiekun: M. Jankowiak
    Konkurs "Moja wiedza o OC" - I miejsce Anna Andrzejewska, Adam Algusiewicz, Adrian Krugiołka (2a) - opiekun: A.Bissinger
    Angela Brodowiak I f - I miejsce w Konkursie "Eko-Planeta" , wyróżnienia Szymon Lubarski kl. 2g , Marcelina Fleischer 1g, Joanna Pajączek 2c - opiekunowie: J. Wójcik, A. Dybowska
    Dagmara Gajowiecka, Joanna Pasek, Alicja Skrzypczak, Marta Wojdowska I m. w rej. zaw. i V m. w wojewódzkich zawodach "Pierwszej pomocy PCK"
    Zuzanna Piasecka kl. 2d I miejsce w konkursie TMMP "Poznań w Kronikach", 4 osoby 2d - wyróżnienia - opiekun: A. Siudzińska
    Mistrzostwo Poznania Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej dziewcząt - opiekun: H. Rozmysłowicz
    Zawody Strzeleckie II miejsce - Magda Biernacka, Daniel Szczepaniak (3g), Andrzej Lewicki (2c), - opiekun: A.Bissinger
    Dawid Kubiak 3d - II miejsce w Mistrzostwach Poznania w biegach przełajowych - opiekun: Jacek Zwierzyński
    Agnieszka Ciechowska 2d, Miłosz Malaga 2d, II miejsce w ogólnopolskim konkursie "Poznajemy Ojcowiznę" - opiekun: M. Matuszak
    III miejsce w Mistrzostawach Poznania Szkół Ponadgimnazjalnych w Sztafetowych Biegach Przełajowych kategoria chłopców, udział wzięli: Kubiak Dawid (IIId), Jankowiak Paweł (IIId), Korzec Radosław (IIe), Banach Łukasz (IIIh), Dolata Łukasz (IIId), Górecki Mikołaj (IIe), Krug Adam (IIi), Gawłowicz Tomasz (IIi), Kwiatkowski Tomasz (IIe), Rasz Marcin (Ie).
    Katarzyna Palach 2e - laureat IIIo Test Oxfort Plus - opiekun: P. Perekietka
    Mikołaj Górecki, Szymon Lubarski, Marcin Hirsch (III m.ind.) - III m. w konkursie Wiedzy Morskiej pt. "Polska leży nad Bałtykiem"
    Mistrzostwa Poznania w broni sportowej - IV miejsce Daniel Szczepaniak (3g) - opiekun: A.Bissinger
    Magdalena Biernacka, Marcelina Fleischer, Paulina Gałecka, Justyna Kirchner, Andrzej Lewicki, Daniel Szczepaniak - IV miejsce w Szkolnej Lidze Strzeleckiej miasta Poznania
    Wojciech Podkowiński 3 a - VI miejsce w Grand Prix Gazety Wyborczej w narciarstwie zjazdowym - opiekun: B.Dzieciaszek
    Andrzej Lewicki, Tomasz Kwiatkowski, Mateusz Kuźniarek - VII miejsce w wojewódzkich zawodach "Sprawni jak żołnierze"
    Andrzej Lewicki, Tomasz Kwiatkowski, Daniel Szczepaniak - VII miejsce w wojewódzkich zawodach "O Srebrny Muszkiet"
    Wyróżnienie w XIII Kaliskim Konkursie Informatycznym za pracę cosmo, wykonaną przez Tomasza Pawlaka (IIi)
    Jakub Janiec 3j, Mikołaj Kłodziński 3d, Monika Elsner 3d - wyróżnienie w Konkursie Turystycznym WSTiH - opiekun: J. Łysiak

2003/2004:

    Stypendium Prezesa Rady Ministrów - Agnieszka Wieczorek kl. IIi i Julita Krzemińska kl. IIa
    I miejsce w wielkopolskich zawodach piłki ręcznej dziewcząt
    Osiągnięcia "Koła Przysposobienia Obronnego" (prowadzi: dr Andrzej Bissinger):
    I miejsce w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża
    skład: Małgorzata Siewruk, Justyna Demuth, Joanna Pasek, Dagmara Gajowicecka.
    I miejsce w Wojewódzkich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża
    skład: Małgorzata Siewruk, Joanna Pasek, Dagmara Gajowicecka, Koletta Urbaniak.
    XI miejsce w XII Krajowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.
    V miejsce w Konkursie Wiedzy Morskiej "Polska leży nad Bałtykiem"
    skład: Mikołaj Górecki, Szymon Lubarski.
    III miejsce w Międzyszkolnej Lidze Strzeleckiej miasta Poznania (broń pneumatyczna)
    skład: Katarzyna Derda, Krzysztof Dziedzicki, Filip Chudzicki, Agata Kowalik, Magdalena Biernacka, Iza Kołodziej;
    Filip Chudzicki w w/w Lidze zajął II miejsce.
    Kabaret "HeBa 5" - II miejsce na II Festiwalu Kabaretów Szkolnych.
    Beata Jankowska - II miejsce w Wildeckich Spotkaniach Recytatorów poświęconych twórczości K. I. Gałczyńskiego.
    Mateusz Górny, Łukasz Rożek, Paweł Jurdeczka, Adam Korcz - III miejsce na Festiwalu Amatorskich Filmików Krótkometrażowych.
    I miejsce w Mistrzostwach Poznania Dziewczyn w Piłce Ręcznej.

2002/2003:

    Stypendium Prezesa Rady Ministrów - Sylwia Kowalczyk kl. IIIb.
    II miejsce w Wojewódzkich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK.
    III miejsce w klasyfikacji końcowej 4. edycji Ligi Liceów "GW".
    Kabaret "HeBa 5":
    - II miejsce w Konkursie Kabaretowym Ligi Liceów "GW" "Polska a Unia Europejska" ;
    - I miejsce w konkursie "Moja wiedza o obronie cywilnej".
    Nina Jakubowska - wyróżnienie w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego Literatury Tworzonej na Obczyźnie "Od Mickiewicza do Miłosza".
    Adrianna Rybczyńska - wyróżnienie w wielkopolskich eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "Poezja i proza na wschod od Bugu".

Wcześniejsze osiągnięcia:

    Stypendium Prezesa Rady Ministrów - Izabela Panasiuk kl. IVi (2001/2002).
    Stypendium Prezesa Rady Ministrów - Justyna Adamska kl. IIIe (1999/2000).
    Stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego - Piotr Przybysz (1999/2000).
    I miejsce w I Mistrzostwach Szkół Średnich Dzielnicy Wilda w Koszykówce o Puchar Wiceprezydenta Miasta Poznania (2001/2002).
    III miejsce na Wojewódzkich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK (2001/2002).
    IV miejsce w Rejonowych Zawodach Strzeleckich "O Srebrny Muszkiet" (2001/2002).
    II nagroda dla Agnieszki Senger (wielokrotna laureatka konkursów recytatorskich) w eliminacjach rejonowych do XI Ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego "Od Mickiewicza do Miłosza" (2001/2002).
    II miejsce w X Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim "Złoty Semafor" - Agnieszka Senger (wielokrotna laureatka konkursów recytatorskich) (2000/2001).
    II miejsce w konkursie pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania "Samorządowy Poznań" - kl. IIg oraz kl. IIIi (2000/2001).
    II miejsce dla Agnieszki Pawłowskiej w Okręgowej Olimpiadzie Ekologicznej "Mój las"
    II miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Ekologicznej - Agnieszka Powałowska kl. IIIc (2000/2001).
    laureatka poznańskiej edycji "Ośmiu wspaniałych" i reprezentantka szkoły na ogólnopolskim finale tego konkursu - Katarzyna Hulińska kl. IIb (1999/2000).
    III miejsce w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK (1999/2000).
    I miejsce w konkursie "Moja wiedza o OC" (1999/2000).
    III miejsce w Rejonowych Zawodach Strzeleckich "O Srebrny Muszkiet" w kategorii dziewcząt (1999/2000).